קנט מחדשת את ביטוח צמחי נוי לשנת 2019-2020

בחמש העונות האחרונות בלבד שילמה קנט למגדלי צמחי נוי למעלה מ-16 מיליון ש"ח פיצויים עבור נזקי טבע ואסונות טבע

החורף האחרון שהחל בחששות והסתיים כאחד מהחורפים עתירי המשקעים בשנים האחרונות הוא דוגמא נוספת הממחישה את שינויי האקלים העוברים על העולם כולו ועל אזורנו בפרט. מזג האוויר הקיצוני, הן בחורף, הן בקיץ והן בעונות המעבר, הפך בשנים האחרונות לבלתי צפוי לחלוטין, ועמו גם הנזקים לגידולים החקלאיים אותם הוא מביא. מנתוני קנט, הקרן לביטוח נזקי טבע בחקלאות, עולה כי בחמש העונות האחרונות בלבד שילמה קנט למגדלי צמחי הנוי למעלה מ-16 מיליון ₪ פיצויים עבור נזקי מזג האוויר ובכלל זה נזקי טבע ואסונות טבע. גם בקרב גידולי צמחי הנוי הנזקים נגרמו ממצבי קיצון שונים בחודשי החורף כגון סערה, קרה וברד  וכן אירועי אקלים ומחלות.
 
במסגרת חידוש  ביטוח  נזקי הטבע בצמחי הנוי, החל בימים אלה, קנט מאפשרת למגדלים לבחור בין שני  מסלולי ביטוח, מסלול ביטוח עם השתתפות עצמית נמוכה ומסלול ביטוח עם השתתפות עצמית מוגדלת עם דמי ביטוח נמוכים יותר .  הביטוח מכסה את צמחי הנוי  במחיר מרבי קבוע מראש. הביטוח במסלול ההשתתפות העצמית המוגדלת   מיועד לצמחי נוי בהיקף של מעל ל- 10 דונם בלבד ולא כולל שתילים או גיאופיטים. בביטוח נזקי טבע תינתן הנחה נוספת בגובה 5% בדמי הביטוח נטו למקדימים להצטרף לביטוח עד לתאריך 31.8.2019.
 
ביטוח אסונות הטבע, המתחדש אף הוא בימים אלה,  מכסה נזקים שיגרמו כתוצאה מאירוע אקלימי, מחלה או תקיפת מזיקים שלא ניתן היה להתגבר עליהם ושיגרמו באופן ישיר לנזק כמותי לגידול המבוטח.
 
יצויין כי הביטוח לגידולי צמחי הנוי אינו כולל את ביטוח בתי הצמיחה ובתי הרשת. במקרה של נזק כתוצאה מהתמוטטות המבנה לגידול במבנה שאינו מבוטח, תגדל ההשתתפות העצמית לגידול. כמו כן, ביטוח צמחי הנוי אינו כולל את השתילים הרב שנתיים או את חומר הריבוי. כדי לבטחם, על המגדל לסמן את מספר השתילים בכל חלקה.


לחוזה הביטוח 
לטפסי הצטרפות לביטוח 
פתיחת תפריט הנגישות  
(ESC) סגירת חלון הנגישות X דלג אל איזור התוכן (F10) טקסט מוגדל  גודל טקסט רגיל  הפעלה או ביטול של מצב ניגודיות