נזקים כבדים למגדלי ההדרים כתוצאה מהחורף הסוער

בשנה האחרונה פיצתה קנט את מגדלי ההדרים בלמעלה מ-27 מליון ₪, מרביתם למבוטחים בביטוח המורחב

פירות ההדר עשירים בוויטמין C, סיבים תזונתיים, אשלגן, תורמים לשמירה על הלב, מערכת העיכול ויתרונות רבים נוספים. לא בכדי פירות ההדר הם מהפירות המועדפים על הצרכן הישראלי. אולם, המציאות בה ניתן להושיט יד למדף הסופר או לדוכן בשוק ולבחור משפע פירות ההדר תוצרת הארץ היא לא מובנית מאליה. שינויי מזג אוויר קיצוניים ובלתי צפויים גרמו בשנים האחרונות נזקים גדולים למגדלי ההדרים, וללא הביטוח והגב הכלכלי שמעניקה קנט למגדלים, ספק אם מגדלי ההדרים בארץ היו מצליחים לשרוד.
 
מנתוני קנט, הקרן לביטוח נזקי טבע בחקלאות, עולה כי  בשנה האחרונה פיצתה הקרן את מגדלי ההדרים בהיקף של למעלה מ-27 מיליון ₪.  מתוכם כ-26.5 מיליון ש"ח שולמו למגדלים שביטחו את המטעים בביטוח המורחב. יתרה מכך, מבדיקה שנערכה בקנט עולה כי בשלוש העונות האחרונות פוצו מגדלי ההדרים בכ-80 מיליון ₪, מתוכם כ-77 מיליון ₪ שולמו למגדלים שרכשו ביטוח מורחב. מהנתונים עולה כי הנזקים המרכזיים נגרמו לגידולים כתוצאה מאירועי אקלים, חוסר יבול, ברד וסערה שגרמה לנשר של פירות ההדר. גם החורף הנוכחי, למרות גשמי הברכה, כבר גרם לנזקים כבדים לגידולי ההדרים,  במספר אירועי סערה וברד שהתרחשו בחודשים הראשונים של 2019. בין השאר נגרמו למגדלים  נזקים כתוצאה מרוחות עזות ומברד שגרמו לפגיעה בפירות ההדר ולנשר גדול של פירות. היקף הנזק יקבע במהלך החודשים הבאים.
 
קנט מציעה ביטוח מורחב כנגד נזקי טבע ואסונות טבע המאפשר פיצוי גבוה יותר והגנה טובה יותר הקיימים בביטוח הבסיסי אותו רכשה מועצת הצמחים ענף הפירות למטעים מניבים עבור מגדלים הרשומים במועצה.
מומלץ  לרכוש ביטוח ישירות בקנט גם עבור מטעים שאינם מניבים, אשר אינם כלולים בביטוח הבסיסי אותו רכשה המועצה  ובכך להגן  על המטעים מפני נזקים כלכליים גם בכל הקשור לנזקי מזג האוויר.

 
פתיחת תפריט הנגישות  
(ESC) סגירת חלון הנגישות X דלג אל איזור התוכן (F10) טקסט מוגדל  גודל טקסט רגיל  הפעלה או ביטול של מצב ניגודיות