לאור הגידול בהיקף שטחי החוחובה - קנט מחדשת את תכנית הביטוח בה החלה בשנה שעברה

על פי נתונים שפרסם לאחרונה משרד החקלאות, השטח הנטוע של חוחובה במדינת ישראל עומד על 25,000 דונם. היקף הייצור השנתי של החוחובה במדינת ישראל עומד על כ- 4,000 טון שמן. מבחינתם היקף כלכלי, על פי נתוני משרד החקלאות, הפדיון השנתי של גידולי החוחובה עומד על כ-60 מיליון שקל. מרבית גידולי החוחובה מיועדים לייצוא כאשר כ-99% מסך הגידולים עושה את דרכו לרחבי העולם. ישראל, למעשה,  נחשבת למעצמה עולמית בתחום  ומספקת כ- 40% מצורכי השוק העולמי, כשלפניה רק ארה"ב וארגנטינה. להערכת המומחים בתחום, ישנו צפי כי בשנים הקרובות יורחבו שטחי הגידול בארץ וישראל תגדיל את נתח השוק לכ-70% מהצריכה העולמית.
 
החוחובה (Simmondsia chinensis) הינו שיח מדברי, המגודל בישראל בעיקר בנגב. מזרעי הצמח מפיקים את "שמן החוחובה" המיועד לתעשיית הקוסמטיקה העולמית. השמן ניתן לזיקוק משום שהוא חסר ריח וצבע ועמיד לחימצון, במצב זה הוא משמש לרוב כחומר לחות בקרמים או שמן נושא לבישום. שיחי החוחובה נחלקים ל"זכריים" ו"נקביים" כאשר ההאבקה נעשית על ידי הרוח. מטע נחשב לבוגר ומניב יבול מלא החל מהשנה החמישית.
 
בקנט מודעים לשוק גידול החוחובה המתרחב והמתפתח ורוצים לתת למגדלי החוחובה את ההגנה הטובה ביותר עבורם. לכן, קנט ממשיכה גם השנה בביטוח גידולי החוחובה במסגרת ביטוח הפירות המורחב, תוכנית ביטוח בו החלה החברה בשנה שעברה ושפותחה לאחר לימוד מעמיק של צרכי המגדלים.
 
תוכנית הביטוח, אליה החלה ההרשמה בימים אלה, מספקת למגדלים רשת ביטחון דינאמית שתסייע במזעור היקף הנזקים הכלכליים העשויים להיגרם עקב שינויי מזג אוויר קיצוניים בלתי צפויים. יצוין כי הביטוח נותן  מענה כולל ומקיף כנגד נזקי טבע ואסונות טבע ומעניק הגנה למגדלי החוחובה מפני סיכוני מזג האוויר אליהם חשוף הגידול שכן לגידול החוחובה אין ביטוח בסיסי.
 
במסגרת ביטוח נזקי הטבע לגידולי החוחובה, הביטוח מכסה אובדן יבול המתבטא בכך שכתוצאה מאחד הסיכונים המבוטחים: ברד, קרה, סערה, חום, גשם או שלג תימנע היכולת לאסוף את הזרעים או להפיק מהם שמן. ביטוח אסונות הטבע למטעים מניבים יעניק כיסוי ביטוחי לנזקים אקלימיים שאינם מכוסים בביטוח נזקי טבע וכן נזקי מזיקים ומחלות לפרי, שפגיעתם הינה בהיקף אזורי, הגורמים לנזק כמותי ליבול. הביטוח מכסה גם אסונות טבע לעצים, כמפורט בחוזה הביטוח. רכישת ביטוח אסונות טבע למטעים מניבים מותנית ברכישת ביטוח נזקי טבע. כמו כן, ניתן לרכוש ביטוח אסונות טבע למטעים שאינם מניבים עדיין (מנטיעת 2018 ו/או 2019). רכישת הביטוחים תעשה ישירות בקנט.
פתיחת תפריט הנגישות  
(ESC) סגירת חלון הנגישות X דלג אל איזור התוכן (F10) טקסט מוגדל  גודל טקסט רגיל  הפעלה או ביטול של מצב ניגודיות