למעלה מ-100 מבטחי משנה ומעריכי נזקי טבע בחקלאות, מרחבי העולם, השתתפו בכנס בינלאומי שערכה קנט

זהו הכנס הראשון שערך ארגון AIAG בישראל ובמהלכו למדו המשתתפים מחו"ל על שיטות ההערכה המתקדמות של קנט, בדגש על נזקי מזג אוויר לגידולי התפוחים

למעלה מ-100 משתתפים הכוללים מבטחי משנה ומעריכי נזקים בחקלאות מ-17 מדינות שונות נטלו חלק בכנס הבינלאומי שערכה קנט, הקרן לביטוח נזקי טבע בחקלאות, בשיתוף עם ארגון AIAG. הכנס נועד לחזק את הידע המקצועי של מבטחי המשנה ובעיקר של מעריכי הנזקים, בארץ ובעולם, ולחשוף בפני המשתתפים מחו"ל את שיטות העבודה המתקדמות של קנט.
 
ארגון AIAG הוקם בשנת 1951 בפאריס במטרה לחבר בין חברות הביטוח המבטחות חקלאים כנגד נזקי ברד. כיום חברות בארגון עשרות חברות ביטוח ממדינות מכל רחבי אירופה והעולם ששמו להן למטרה להרחיב ולשפר את הביטוח והשירות הניתן ללקוחותיהן על ידי שיתוף של מידע וניסיון. אחת לשנה יוזם הארגון כנס מקצועי בין לאומי על מנת להתעדכן בחידושים בתחום ביטוח נזקי טבע בחקלאות, בשיטות הערכה ודרכי פעולה שונות. השנה, כאמור, הכנס נערך בישראל, ביוזמת קנט, השותפה לצוות המקצועי של הארגון.
 
בערב הפתיחה של הכנס אמר ארנו דה בוקארון נשיא AIAG כי למרות שכבר ביקר בעבר מספר פעמים בישראל, זו הפעם הראשונה שהארגון החליט לקיים את הכנס השנתי של הארגון בישראל. ארנו ציין עוד כי לכנס הגיעו משתתפים ממזרח ומערב אירופה, סין וסינגפור במטרה להיחשף לשיטות ואמצעי ההערכה המתקדמים המיושמים בישראל ע"י קנט. ארנו הוסיף כי למרות המתיחות בצפון הארץ, הביקושים לכנס היו גדולים מהצפוי והארגון נאלץ להגביל את מספר הנרשמים הרב.
 
שמוליק תורג'מן, מנכ"ל קנט, הביע תקווה שהביקור הקצר בישראל יגרום למעריכים הבינלאומיים להגיע לישראל לתקופה נוספת וממושכת יותר והבטיח את סיועה של קנט בכל הקשור להרחבת הידע של המעריכים, חברי הארגון. לדבריו, להידוק הקשרים הבינלאומיים וחילופי ידע מקצועי בתחומי החקלאות וביטוח נזקי הטבע בחקלאות, תרומה משמעותית לקידום החקלאות הישראלית והחקלאים בארץ.
 
במהלך ימי הכנס ביקרו המשתתפים במטעים ברמת הגולן כשהדגש ניתן על חשיפת שיטות ישראליות להערכה ואומדן נזקי טבע בגידולי התפוח, זאת היות וגידולי התפוח נפוצים במרבית המדינות והמעריכים נתקלים באותם אתגרים מקצועיים. בנוסף, המשתתפים סיירו בבית אריזה  בראשית בו נחשפן לטכנולוגיות חדשות במיון ושיווק תפוחים. בנוסף ביקרו בבננות חוף, בית אריזה גרנות ומפעל נטפים ונחשפו לחידושים פורצי דרך בחקלאות הישראלית של חברות ישראליות חקלאיות המובילות בתחומן בעולם.
מנכל קנט נואם במליאה
הערכת נזקים בתפוח
סיור בבננות החוף
מליאה בחיפה
פתיחת תפריט הנגישות  
(ESC) סגירת חלון הנגישות X דלג אל איזור התוכן (F10) טקסט מוגדל  גודל טקסט רגיל  הפעלה או ביטול של מצב ניגודיות