קנט מחדשת את ביטוח בתי הצמיחה 2018

בעקבות דיונים בין קנט וארגון מגדלי הירקות: קנט מציעה
ביטוח בתנאים משופרים לבתי צמיחה

מנתוני קנט, הקרן לביטוח נזקי טבע בחקלאות, עולה כי במהלך השנה החולפת התקבלו בחברה דיווחים על קריסת בתי רשת, חממות ומנהרות. במרבית המקרים קריסת המבנים הייתה כתוצאה מרוחות עזות וממקרי ברד שהסבו נזקים גדולים לחממות ולגידולים עצמם. עוד עולה כי במקרים רבים בתי הצמיחה לא היו מבוטחים. חשוב לציין כי מעבר לנזק הכלכלי הגדול לבית צמיחה שקרס, במקרה של נזק לגידולים מבוטחים כתוצאה מהתמוטטות של מבנה שאינו מבוטח, ההשתתפות העצמית של החקלאי גדלה.
 
על מנת ליהנות ממענה ביטוחי מקיף, שקט נפשי ורשת ביטחון כלכלית מלאה, ביטוח הגידולים בלבד, אינו מספק. להגנה מיטבית על ההשקעות הכלכליות הרבות קנט ממליצה לרכוש ביטוח לבתי הצמיחה. עלות הביטוח נמוכה אולם במקרה של נזק לבית צמיחה היא מונעת פגיעה כלכלית שעלולה להגיע לסכומים גבוהים. ביטוח בתי הצמיחה מכסה נזקים כתוצאה מברד, סערה, שיטפון, שלג, אש ופגיעה תאונתית.
 
לאור זאת ובהמשך לדיונים שהתקיימו בין ארגון מגדלי הירקות ובין קנט הוחלט להציע ביטוח בתנאים משופרים עבור בתי הצמיחה למצטרפים חדשים וכן לשפר את תנאי הביטוח למבוטחים וותיקים. ההצטרפות לביטוח עבור מגדלים חדשים תהיה בהנחה משמעותית כאשר תוקף ההצעה היא עד לתאריך 15.10.18
 
בין השאר, הביטוח המשופר מציע הנחה של 30% בגובה הפרמיה לבתי צמיחה (חממות), לבתי רשת תינתן הנחה של 20% בפרמיית הביטוח ולמנהרות עבירות תינתן הנחה של 10% בפרמיית הביטוח.
 
להלן מספר דוגמאות:
סוג מבנה ערך מבנה (₪/ד') דמי ביטוח לפי הנחה
(₪/ד')
דמי ביטוח לאחר הנחה
(₪/ד')
בתי רשת 20,000 500.00 400.00
מנהרות עבירות 25,000 375.00 337.50
בתי צמיחה 50,000 225.00 157.50
 
 
 
*ערכי המבנה בדמי הביטוח בטבלה הם לדוגמה בלבד, בכל מקרה ערכים אלו מותנים בסקר תקינות ושיערוך המבנים ע"י סוקר קנט.
 

טפסים להרשמה לביטוח   חוזה ביטוח בתי צמיחה

בתי צמיחה שקרסו בבקעת הירדן

בתי צמיחה שקרסו

בתי צמיחה שקרסו
פתיחת תפריט הנגישות  
(ESC) סגירת חלון הנגישות X דלג אל איזור התוכן (F10) טקסט מוגדל  גודל טקסט רגיל  הפעלה או ביטול של מצב ניגודיות