נזקי הגשמים בשבוע האחרון לחקלאים עד כה: כ-14 מיליון ₪

עדיין לא ברור מה תהיה משמעות הנזקים לגבי מחירי הפירות בקיץ הקרוב

 הגשמים המאוחרים ומזג האוויר החורפי שפוקד את אזורנו בשבוע האחרון הסבו לחקלאים נזק של למעלה מ-14 מיליון ₪. כך עולה מנתונים ראשונים שמפרסמת היום קנט, הקרן לביטוח נזקי טבע בחקלאות.
 
מהנתונים עולה כי מתחילת חודש אפריל התקבלו בקנט למעלה מ- 1,100 הודעות נזק מחקלאים,  מחציתן בגין נזקי סערה,  גשמים מרובים וברד. נזקים משמעותיים נגרמו לגידולי הפלחה בדרום הארץ שנקצרו לאחר החורף והושארו בשדות לייבוש. מהנתונים עולה כי הגשמים פגעו בכ-30,000 דונם של גידולי פלחה שחלקם הושמד כליל. יצויין כי הליך הייבוש של הפלחה לא מאפשר לכסות את התוצרת ולהגן עליה מהגשמים המאוחרים.
 
נזקים נוספים נגרמו ממספר אירועי ברד וסערה  שפגעו במטעי הנשירים  בפירות הקיץ כגון דובדבנים, נקטרינה אפרסק, שקד תפוח ושזיף, בעיקר בצפון הארץ. כן בפגיעות נרשמו פגיעות נוספות בגידולי גפן יין וירקות בשטחים פתוחים.  
 
בקנט מציינים כי בעקבות מזג האוויר החורפי שהחל בשעות הבוקר כבר התקבלו בחברה הודעות נזק מאזורים שונים בארץ ובאם תתאמת התחזית הסוערת, היקף נזקי מזג האוויר לחקלאים באפריל יהיה גבוה מאוד.
 
עוד מציינים בקנט כי ביטוח נזקי הטבע הממשלתי של החברה מכסה את רוב הנזקים, מה שמבטיח שהחקלאים לא יספגו נזקים כלכליים משמעותיים.
נזקי ברד בנקטרינה

נזקי ברד בנקטרינה
פתיחת תפריט הנגישות  
(ESC) סגירת חלון הנגישות X דלג אל איזור התוכן (F10) טקסט מוגדל  גודל טקסט רגיל  הפעלה או ביטול של מצב ניגודיות