חידוש ביטוח מדגה 2018-2019

קנט שילמה למגדלי הדגים למעלה מ-17 מיליון ₪ בשתי עונות הביטוח האחרונות

קנט, הקרן לביטוח נזקי טבע בחקלאות, שילמה למגדלי הדגים פיצויים בגובה של למעלה מ-17 מיליון ₪ בשתי עונות הביטוח האחרונות. כך עולה מנתוני החברה לקראת חידוש ביטוחי המדגה לעונת 2018/19. מרבית הנזקים נגרמו ממחלות, ירידת טמפרטורת המים וחוסר חמצן.
 
על פי נתוני ארגון מגדלי הדגים, היקף גידולי הדגים בישראל עומד על כ-25,000 דונם ותוצרת של כ-19,000 טון דגים בשנה ובהיקף מכירות של כ-200 מיליון ₪, היקף הממחיש את הסיכונים והחשיפה של הענף לנזקים ואת החשיבות שיש לביטוח בשמירה על יציבות פיננסית במקרי נזק. האמנון והקרפיון מהווים את רובם המוחלט של הגידולים (40% ו-30% מכלל גידולי הדגים בישראל, בהתאמה). גידולי הבורי מהווים 10% מכלל גידולי דגי המאכל בישראל והשאר נחלק בין פורל, מוסר, בס, דניס ואחרים. אזורי הגידול המרכזיים של הדגים הם בעמק בית שאן, עמק החולה, מפרץ חיפה ואזור החוף.  בקנט מציינים כי ביטוח המדגה נערך בשיתוף עם ארגון מגדלי הדגים, אולם רכישת הביטוח תיעשה ישירות בקנט.
 
במסגרת חידוש הביטוח הוכנסו מספר שינויים בחוזי הביטוח כשהעיקריים בהם הם החזרת הכיסוי הביטוחי לדגיגים שמשקלם נמוך מ-6 גרם, הארכת מועד פירוק בריכות אימון של אמנונים ועדכון ההגדרה לבור הדיג הפנימי. כמו כן,  עודכן סעיף השתתפות עצמית מיוחדת לנזק במאגרים בעת הפירוק ושינויים נוספים המופיעים בחוזה הביטוח.
 
יצויין כי גם השנה יוכלו המגדלים לבחור, עבור כל גידול, שלוש רמות ביטוח המאפשרות להגדיל את סכום הפיצוי במקרה נזק.
 
פתיחת תפריט הנגישות  
(ESC) סגירת חלון הנגישות X דלג אל איזור התוכן (F10) טקסט מוגדל  גודל טקסט רגיל  הפעלה או ביטול של מצב ניגודיות