החלה ההרשמה עבור ביטוח הדרים 2018-2019

קנט פיצתה את מגדלי ההדרים בלמעלה מ-107 מיליון ₪ בשלוש העונות האחרונות

הנזקים המרכזיים נגרמו לגידולים כתוצאה מאירועי אקלים, חוסר יבול,  ברד וסערה שגרמה לנשר של פירות ההדר
 
מסקר שערך מכון וולקני ושפורסם בנובמבר האחרון עולה כי למעלה מ-20% מהציבור הישראלי אוכל יותר מחמישה פירות הדר בשבוע, כאשר פרי ההדר האהוב ביותר על הישראלים הוא התפוז. למעלה מ-45% מהישראלים מעדיפים את התפוז על פני שאר פירות ההדר. מנתוני הרבנות הראשית והלמ"ס עולה יבול פירות ההדר בשנת 2017 היווה למעלה מ-42% מהתפוקה הכוללת של ענף המטעים שהסתכם בשנה החולפת בכ-1.2 מיליון טון. בעוד לציבור הישראלי אין דבר טבעי יותר מאשר להושיט את היד ולקחת את פירות ההדר במרכולים, עבור המגדלים מדובר באתגר יומיומי. הן בשל התחרות העזה מול מדינות יצואניות פירות הדר והן בשל ההתמודדות מול פגעי מזג האוויר. מנתוני קנט, הקרן לביטוח נזקי טבע בחקלאות, עולה כי בשלוש העונות האחרונות שילמה החברה למגדלים למעלה מ-107 מיליון ₪ פיצויים בגין נזקים שונים שנגרמו לגידולים, מתוכם כ-102 מיליון ₪ שולמו למגדלים שרכשו ביטוח מורחב ישירות בקנט. מהנתונים עולה כי הנזקים המרכזיים נגרמו לגידולי כתוצאה מאירועי אקלים, חוסר יבול, ברד וסערה שגרמה לנשר של פירות ההדר. בעונה החולפת פיצתה קנט את מגדלי ההדרים בלמעלה מ-20 מיליון ₪, כאשר כ-19.5 מיליון ש"ח מתוכם שולמו למגדלים  שרכשו ביטוח מורחב.

ענף ההדרים במועצת הצמחים חידש את הביטוח הבסיסי כנגד נזקי טבע וכנגד אסונות טבע לפרדסים מניבים בקנט, עבור כלל המגדלים. ביטוח זה יכסה נזקים רק עבור המגדלים, הזנים והיקף השטח שיועברו לקנט ברשימות המועצה.  בקנט מציינים כי רכישת ביטוח מורחב ישירות בחברה מאפשר למגדל הגנה טובה יותר בעת נזק ולכן מומלץ לרכוש, בהקדם, את הביטוח המורחב שייתן למגדל מענה כולל ומקיף כנגד נזקי טבע ואסונות טבע. כמו כן, ניתן לרכוש ביטוח אסונות טבע למטעים לא מניבים.
 
במסגרת הביטוח המורחב, השנה עודכנו פרמיות ביטוח ותעריפי הפיצוי בזנים השונים. בביטוח נזקי הטבע המורחב עודכנו הגדרות של גשמים מרובים, סערה ונזק כמותי וכן עודכן נספח בתי אריזה.
 
פתיחת תפריט הנגישות  
(ESC) סגירת חלון הנגישות X דלג אל איזור התוכן (F10) טקסט מוגדל  גודל טקסט רגיל  הפעלה או ביטול של מצב ניגודיות