שיתוף פעולה של קנט עם ארגון "לקט ישראל"

אלפי טון של פירות וירקות שמושלכים מדי שנה, יועברו לנזקקים בשיתוף פעולה של ארגון "לקט ישראל" וקנט

אלפי טון של פירות וירקות נותרים בשדות מדי שנה, לאחר שנפגעו כתוצאה מנזקי טבע או סתם לא עמדו בסטנדרטים לייצוא. אף שמדובר ביבול שניזוק קלות או לעיתים לא ניזוק כלל, לא ניתן למכרו והוא נשאר בשדות ומרקיב. מדובר בתפוחים, פרי הדר וירקות שונים.

קנט תשתף פעולה עם ארגון "לקט ישראל" (לקט ישראל היא כיום עמותת המזון הגדולה בישראל, המספקת כ-7500 טון מזון וכ-600,000 ארוחות בשנה לכ-260 עמותות ) ותחבר בין חקלאים שיבולם נפגע או נשר טרם זמנו עם המלקטים המקצועיים של הארגון, על מנת שיאספו את הנשר מהשדות ויעבירוהו למשפחות הנזקקות.

"מדי עונה, אלפי דונמים של תוצרת חקלאית "מתבזבזים" לאחר שנמצאו כלא ראויים לשיווק ולצרכים מסחריים, אם בשל אסונות טבע שפגעו בהם ואם בשל שאריות מקובלות בזמן הקטיף. התארגנות נכונה תוכל להקטין את כמות התוצרת שלא נקטפת לצרכים מסחריים ולהעבירה לנזקקים. כך למשל, במהלך החודשיים האחרונים, הועברו לעמותת לקט ישראל 35 טון אגסים, שנקטפו בחלקת "אגס צעיר" במושב רמת מגשימים בגולן, תרומה שעזרה לנזקקים רבים", אומרדוד גינזבורג, מנכ"ל קנט. "פעולה זו, הינה אינטרס משותף הן של החקלאים והן של העמותה. אני בטוח שחקלאים רבים ישמחו לתרום ולשתף פעולה", מוסיף גינזבורג.

לדברי גיא יהושע מנהל פרויקט הלקט "עמותת לקט ישראל מהווה כתובת אחת מקצועית לחקלאים בכל הקשור בקטיף ואיסוף עודפי הפירות והירקות. בעזרת קוטפים מקצועיים, רכבי שטח ומשאיות אנו ערוכים לאסוף תוצרת חקלאית בכל כמות ומכל מקום בארץ ולהעבירה לעמותות השונות המסייעות לנזקקים".

לקט ישראל מפעילה מוקד לחקלאים, בטלפון 052-5345265
פתיחת תפריט הנגישות  
(ESC) סגירת חלון הנגישות X דלג אל איזור התוכן (F10) טקסט מוגדל  גודל טקסט רגיל  הפעלה או ביטול של מצב ניגודיות