הענקת מלגות לתלמידי מחקר בתחום ניהול סיכונים בחקלאות

מרץ 2010, The Marker

קנט מעניקה מלגות לתלמידי מחקר בתחום ניהול סיכונים בחקלאות

בשיתוף עם נאמני המחקר החקלאי

המלגות מוענקות לסטודנטים לתואר שני ושלישי

קנט העניקה מלגות ל- 3 תלמידי מחקר עבור עבודות מאסטר (M.A ) ודוקטורט (Ph.D ) בתחום ניהול סיכונים בחקלאות. המלגות הוענקו בטקס חגיגי שנערך השבוע במרכז הוולקני בבית דגן.

שלושת מקבלי המלגה, בסכום כולל של 15,000 ₪, הם סטודנטים הלומדים בפקולטה לחקלאות ברחובות: הסטודנטית רחל בובר עבור עבודתה "אפיון מנגנוני הבקרה המולקולאריים של הקולטן PBAN בעש מזיק", הסטודנט בני גולדנברג, עבור עבודתו "בקרות אפיגנטיות על גן AVT Arginine vasotocin בתגובה לעקות חום" והסטודנט יונתן מעוז על עבודתו "שימור ועידוד הדברה ביולוגית של מזיקים על ידי אקריות טורפות".

בשנים האחרונות, נוהגת קנט להעניק מלגות לסטודנטים שמחקריהם האקדמיים עוסקים בנושאים כגון: ביטוח וניהול סיכונים בחקלאות הישראלית, ביטוח יבולים או הכנסה בסקטור החקלאי, נזקים בחקלאות והשפעתם על כלל המשק, שיטות טיפול וטכנולוגיה למניעת נזקים בחקלאות, חקלאות ככלי להגשמת מדיניות ממשלתית ועוד כל הנושאים קשורים באופן רלוונטי לפעילות קנט, בהיבטים שונים, לרבות חקלאיים, ניהוליים, כלכליים, סטטיסטיים או מתמטיים. מטרתה של הענקת המלגה היא עידוד המחקר החקלאי בישראל ופיתוח זיקה מקצועית בין החוקרים ובין חברת קנט.

את ההחלטה על העבודות הזוכות קבעה ועדת שיפוט בראשותו של יו"ר הועדה האקדמית במנהל המחקר החקלאי, דר’ סוניה פילוסוף הדס. הועדה לבחירת הזוכים כללה חמישה נציגים נוספים מהוועדה האקדמית ושני נציגים של מנהלת ההשקעות במשרד החקלאות.

בשנה שעברה זכו למלגה הם שגיא גבריאל על עבודתו בנושא: גורמים המשפיעים על התחרותיות בזבוב הפירות הים תיכוני- Ceratitis capitata : שיפור שיטת הזכרים המעוקרים והסטודנטית עדי שדה קיבלה מלגה על עבודתה בנושא: דיכוי אוכלוסיית העש Lobesia botrana בשיטת עיקור זכרים.

 
פתיחת תפריט הנגישות  
(ESC) סגירת חלון הנגישות X דלג אל איזור התוכן (F10) טקסט מוגדל  גודל טקסט רגיל  הפעלה או ביטול של מצב ניגודיות